Bilgisayarsız
Bilişim Sınıfları

Ülkemizin dört yanında bilişim sınıfları bilgisayarlara ve yeni kodlama araçlarına ihtiyaç duymaktadır. Bu çalışma ile okullarımızın haritalanması,meselenin gündeme taşınması ve olası yardımların kılavuzlanması amaçlanmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

hayallerimvar.org adını Kayseri'de görev yapan bir bilişim öğretmeninin kodlama etkinliğinden almaktadır.
"Bilgisayarım yok ama hayallerim var" etkinliğine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.Türkiye'nin dört bir yanında bilgisayarsız okullarda görev yapan binlerce bilişim teknolojisi öğretmeni bulunmaktadır. Çalışmanın amacı meseleyi gündeme getirmek ve bu okulların bir haritasına ulaşarak olası yardımlara rehberlik etmektir. 2020 Şubat ayından itibaren yayına açılacaktır.

Hayır ama göndermek isteyen kurumlar için ihtiyacı olan okulları listeliyoruz. Bilgisayar dışında da kodlama materyali bağışlamak isteyen firmalara istedikleri ilde yönlendirme yapıyoruz.

Tospaa Kodlama Girişimi , 4 yıldır Bilgisayarsız Kodlama Oyunu ile yüzlerce öğretmene kodlama eğitiminde kullanabilecekleri ücretsiz kolay erişilebilir bir araç sunmakta. Amacımız ülkemizdeki kodlama eğitiminin önündeki tüm engelleri kaldırmak. İnanıyoruz ki "eşitsizlikler azaltıldığında" bu ülkenin çocukları bizleri gururlandıracak işlere imza atacaklardır.

Girdiğiniz bilgilerin tamamı veritabanımıza kaydediliyor ve bir sosyal yardım/sorumluluk kampanyası düzenlenmeden yalnızca anonim bir istatistik olarak görülebiliyor. Eklediğiniz konum bir işaretçi ile harita üzerinde değiştirilerek görüntüleniyor. Tüm bilgiler dışarıya kapalı tutuluyor. Bu bilgileri sadece sosyal projeler kapsamında paydaşlarımızla/bağışçılarla paylaşıyoruz. Bu yaklaşım size/okulunuza yönelik bir pazarlama/reklam faaliyetinin önüne geçmeyi hedeflemektedir.

[email protected] adresine mail atarak sorularınızın burada listelenmesini sağlayabilirsiniz.